מה שכל כלב צריך

מה שכל כלב צריך
הכלב נחשב כחברו הטוב ביותר של האדם. חנויות החיות מלאות במוצרים שונים המיועדים לכלבים, כאשר חלקם אכן נחוצים בבית אשר בו יש כלב, וחלקם יעשירו את חייו.
אוכל
קיימים בשוק סוגי מזון שונים ומגוונים, בקשר רחבה של מחירים ואיכויות. חשוב מאד להאכיל את הכלב במזון כלבים איכותי, המתאים לגילו, מצבו הבריאותי וכמות הפעילות שהוא מבצע. וטרינרים ממליצים להאכיל כלבים בעיקר במזון יבש, אשר שומר ולעיתים אף מסייע בנקיון השיניים (בניגוד למזונות משומרים למיניהם), ומכיל את כל הרכיבים החיוניים עבור הכלב. קיימים מזונות לגורים, בוגרים, קשישים, בעלי עודף משקל או חולים. מומלץ להתייעץ עם הוטרינר לגבי סוג המזון המומלץ לעבור כלבכם, וכן לגבי כמות ההאכלה הרצוייה. אם החלטתם להחליף לכלבל את סוג המזון, עשו זאת בהדרגה במשך שבוע-שבועיים.

קערות מים ואוכל
גם כאן יש מגוון גדול של מוצרים. מומלץ להשתמש בכלים מנירוסטה, מפני שישנם כלבים המפתחים תגובות אלרגיות כאשר נעשה שימוש בקערות פלסטיק. קיימות קערות מיוחדות עבור כלבים בעלי אוזניים גדולות ותלויות. חשוב שהקערות יהיו נקיות. יש לספק לכלב מים טריים ונקיים בכל שעות היממה.

כלי הברשה וטיפוח
גם אם לכלב שלכם אין פרווה ארוכה במיוחד, מומלץ להבריש אותה, בעיקר בעונות הנשירה. כלבים כדוגמת הפודלים והטריירים אינם משירים שיער, ולכן פרוותם דורשת טיפוח מיוחד. גם אם אתם מספרים את הכלב כל קיץ, מומלץ להרגיל אותו להברשה תכופה. אם כלבכם משתתף בתערוכות, בוודאי תרכשו עבורו ציוד טיפוח נוסף, בהתאם לסוג הפרווה שלו. כדאי לרכוש קוצץ ציפורניים, ולקבל הדרכה מהוטרינר כיצד לקצוץ לכלב את הציפורניים. מומלץ גם לצחצח לכלבכם את השיניים באמצעות מברשת רכה (ניתן להשתמש במברשת המיועדת לילדים), תוך שימוש במשחת שיניים וטרינרית בלבד.

צעצועים
קיימים צעצועים רבים המיועדים לכלבים. צעצועים מומלצים במיוחד הם אלו אשר מעסיקים את הכלב זמן רב. ניתן לרכוש "כדור אוכל" - כדור אשר מכניסים לתוכו גרגרים של מזון או צ'ופרים, וכאשר הכלב מגלגל את הכדור נופלות חתיכות. צעצועי ה"קונג" גם כן טובים לכלבים משועממים. ניתן לרכוש עצם בקר טרייה ולבשל אותה, או לרכוש עצמות בקר מעובדות בחנויות לחיות מחמד. עצמות כאלו מנקות מעט את שיני הכלב. ניתן להשיג עצמות דחוסות, העשויות עור פרה, אך יש לשים לב שהכלב לא אוכל את העצם במהירות גבוהה, אלא לועס אותה באיטיות.
מומלץ לא להשאיר לכלב חוטים, כדורי טניס או חפצים אחרים אותם הכלב יכול לפרק באמצעות שיניו ורגליו הקדמיות ולבלוע חתיכות.

כלוב טיסה
כלוב טיסה משמש לא רק עבור הטסת הכלב. זהו כלי מצויין עבור חינוך לצרכים, הן בגורים והן בכלבים בוגרים יותר. כמו כן, אם נעשה שימוש נכון בכלוב, הכלב יתייחס אליו כאל ה"מאורה" שלו, ויבחר לישון בו. כלוב טיסה טוב למניעת נזקים במהלך חינוך או אילוף הגור. כמו כן, במהלך נסיעה במכונית, כלוב טיסה הוא המקום הבטוח ביותר עבור הכלב. הכלוב צריך להיות גדול מספיק בכדי שהכלב יוכל לעמוד, לשבת, לשכב ולהסתובב בו בחופשיות, אך לא מעבר לכך. ניתן להשיג כלובים העשויים מרשת בלבד, או מפלסטיק עם דלת רשת וחורי אוורור.

"מיטת כלבים"
מכיוון שלא מומלץ לאפשר לכלב לישון על מיטות, ספות או כורסאות, ניתן לספק לכלב מקום חלופי - מיטת כלבים. חשוב שהמיטה תהייה עשוייה מחומרים אשר לא יזיקו לכלב, ורצוי שניתן יהיה לכבס אותה.

דברים נוספים
כדאי לאלף את הכלב למשמעת, וללמד אותו "נימוסי בית" בסיסיים. כלב מחונך הוא כלב אשר נוח לחיות איתו, ולא מהווה מטרד.

וכמובן, לא לשכוח לתת לכלב תשומת לב!

חזרה
שתף בפייסבוק